XIII. ročník Humpoleckého turnaje mládeže

XIII. ročník Humpoleckého turnaje mládeže
Šachový oddíl TJ Jiskra Humpolec pořádal již XIII. ročník Humpoleckého turnaje mládeže v rapid šachu, který byl zároveň 5. turnajem Ligy Vysočiny mládeže. V sobotu 9. 2. 2019 se do ZŠ Hálkova v Humpolci sjelo 113 hráčů a hráček do 16 let nejen z Kraje Vysočina. Humpolec reprezentovalo 14 nadějných mladých šachistů.
Hrály se dva oddělené turnaje, zvlášť pro mladší a starší kategorii, čítající 9 kol pro každou kategorii, a to švýcarským systémem s tempem dvakrát 15 minut s přídavkem na tah pro každého hráče. I přes takto velký počet hráčů se turnaj obešel bez větších komplikací. Na hladký průběh dohlíželi rozhodčí. Účastníci turnaje hodnotili na výbornou i možnost malého občerstvení přímo v místě konání soutěžního klání.
Výsledky byly vyhlášeny vždy za jednotlivé kategorie. Nejlepší humpoleckou hráčkou se stala Aneta Brabencová se ziskem 6 bodů z 9 možných, čímž si zároveň zajistila 1. místo v kategorii D14. V mladší kategorii výborně zabojoval Richard Čábera, který si uhrál 5,5 bodu. Mezi úspěšné hráče patří jistě Christian Filippou s 5 body, Václav Guriča se ziskem 4,5 bodu a Stanislav Dománek se 4 body. Pěkných výsledků dosáhli také Kopáč Filip, Matyáš Beran, František Boháč, Markéta Koubková. Své první turnajové zkušenosti sbírali Martin Příhoda, Dominik Kopáč, Lukáš Jaroš, Tobiáš Solnař a Jakub Pavel Pinkas. Věcnou cenu si za své úsilí při této krásné královské hře odnesl každý z 113 hráčů.
Velké poděkování patří Základní škole Hálkova za propůjčení plně vyhovujících prostor. Děkujeme také za podporu firmě PETRA Plast, s. r. o.  , Městu Humpolec a paní Marii Novákové za napečení voňavé perníkové věže pro každého hráče.
Za šachový oddíl TJ Jiskra Kamila Zachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *